رمز موفقیت ما تخصص و تجربه است :)

تکنیک های موبایل,4.3 out of 5 based on 15 rating

بررسی تخصصی دوربین iPhone 5

iphone5 camera review
1 1 1 1 1 Rating 4.27 (15 Votes)

بررسی تخصصی دوربین iPhone 5
با وجود اینکه اپل برای گوشی iPhone 5 (آی فون5) در دوربین افزایش پیکسل نداشته ولی  پیشرفتهای قابل توجهی در شفافیت  و عکسهای پر جنب و جوش تر و همچنین کاهش نویز در شرایط کم نور داشته است.
iPhone 4S محصول قبلی اپل قابلیت شگفت انگیزی در عکاسی ارائه داده و برای بسیاری از کاربرانش جایگزینی مناسب برای دوربین عکاسی می باشد. اهمیت دوربین گوشی زمانی بیشتر نمایان می گردد که در مواقع نیاز بدانید دوربین با کیفیتی همراه خود دارید.
اکنون به کمک تصاویر نمونه گرفته شده به بررسی دوربین iPhone 5 و پیشرفتهای سخت افزاری و نرم افزاری آن می پردازیم.

بررسی تخصصی دوربین iPhone 5

طراحی سخت افزار دوربین iPhone 5 iSight

کمپانی اپل دوربین iPhone 5  را دوباره طراحی کرده و سطح لنز را با کریستال یاقوت کبود پوشش داده است قابل ذکر است که در بین مواد شفاف، الماس تنها ماده ای است که سخت تر از کریستال یاقوت کبود است. این پوشش  به مراتب استحکام بیشتری در مقایسه با مدل های قبلی اپا ارائه میدهد. در مورد  iPhone 4  پس از مدتی استفاده  در کنار لبه لنز خش روی شیشه قابل رویت است که اپل برای محصول جدید خود ادعای کمترین میزان آسیب پذیری در مقابل خش را مطرح نموده است.
علاوه بر این پوشش کریستال یاقوت کبود به جایگیری دوربین در بدنه iPhone 5  کمک کرده است به طوری که در مقایسه با iPhone 4  دوربین بسیار بهتر در بدنه جای گرفته و هیچ فاصله قابل رویتی بین بدنه و دوربین وجود ندارد.فلش دوربین نیز از نظر اندازه بزرگتر شده است و روشنایی بیشتری ارائه می دهد.

بررسی سخت افزار دوربین iphone5

 

نمونه عکسهای گرفته شده با iPhone 5

کیفیت و بهبود دوربین iPhone 5با بررسی عکسهای گرفته شده توسط این گوشی مشخص میگردد،عکسهای مورد استفاده در این مقاله توسط iPhone 5  گرفته شده و هیچگونه تغییراتی در عکسها اعمال نشده است.

 

نمونه عکسهای گرفته شده با iPhone 5

 

تحرک بیشتر رنگ در دوربین iPhone 5

اولین نکته ای که در استفاده از دوربین این گوشی جلب توجه میکند تحرک بیشتر رنگها  بویژه در مقابل نور آفتاب در مقایسه با قبل می باشد.

 

بررسی تخصصی دوربین iPhone 5

 

عکسهای ماکرو گرفته شده توسط  iPhone 5

iPhone 4S در عکاسی ماکرو نتوانست رضایت کامل کاربران را برآورده نماید چرا که در انجام فوکوس ضعف های دارد، اپل با ارائه iPhone 5 تا حدی این مشکل را حل نموده و در عکاسی ماکرو می توان  به سوژه نزدیک شد و بدون مشکلی عکسهایی با فوکوس مناسب گرفت.

عکاسی ماکرو با iphone5

 

عکسهایی با کیفیت HDR با دوربین iPhone 5

استفاده از حالت HDR و ارتقاء سطح عکاسی بسیار قابل توجه است، توصیه می شود حتما از حالت HDR در هنگام عکاسی از مناظر طبیعی و نما های شهری استفاده کنید.

  عکاسی با کیفیت HDR با iphone5

 

عکاسی با iPhone 5 در محیط های کم نور

کیفیت پایین عکس های گرفته شده در محیط های کم نور همواره از مهمترین نقاط ضعف  دوربین iPhone محسوب می شود،متاسفانه این مشکل در محصول جدید اپل iPhone 5 نیز همچنان وجود دارد. اگر روشنایی در حد متوسط و سوژه بی حرکت باشد در صورت کیفیت عکسها در حد مناسبی خواهد بود ولی در صورتی که سوژه کوچکترین حرکتی داشته باشد در این صورت تاری در عکس گرفته شده کاملا به چشم خواهد آمد مانند تصویر زیر.

  عکاسی در نور کم با iphone5عکاسی در نور کم با iphone5

در محیط هایی که نور با کیفیت مناسبی وجود نداشته باشند نیز امکان کاهش کیفیت و دانه دانه دیدن شدن عکسها پیش می آید که این موضوع با برنامه های بازیابی  عکس قابل رفع می باشد.
 

عکاسی پانوراما با iPhone 5

از دیگر قابلیت های افزوده شده به iOS 6 امکان گرفتن عکسهای پانوراما با این گوشی است بطوریکه با برنامه کاربردی موجود به راحتی می توان از سوژه عکس پانوراما گرفت و نتایج قابل توجهی بدست آورد.
 

 

عکس های پانوراما با iphone5

 

نتیجه گیری

با وجود اینکه کمپانی اپل برای دوربین iPhone 5  در مقایسه با iPhone 4S میزان مگاپیکسل بیشتری ارائه نداده است اما  پیشرفت های قابل توجهی در سخت افزار دوربین،و جایگیری لنز در بدنه گوشی  و از نظر نرم افزاری  کارکرد سنسور بهبود یافته و لنز با فوکوس بهتری عکس میگیرد با اینکه برخی از طرفداران اپل انتظارات بیشتری از دوربین iPhone 5 داشتند ولی تغییرات اعمال شده به خوبی کیفیت دوربین را افزایش داده است و رضایت کاربران این گوشی برآورده شده است.

 


 

جهت مشاهده مقالات مرتبط با فناوری اطلاعات و مشکلات اندروید به سایت نت نیوز مراجعه نمایید - ورود به سایت