رمز موفقیت ما تخصص و تجربه است :)

تکنیک های لپ تاپ,4.2 out of 5 based on 10 rating

راهنمای خرید لپ تاپ-بخش اول: سه قانون کلی

laptop buying guide
1 1 1 1 1 Rating 4.20 (10 Votes)

راهنمای خرید لپ تاپ

لپ تاپ جزو وسیله هایی است که به هنگام خرید هر کسی به نسبت اطلاعاتی که دارد در مورد ظاهر، قیمت و یا مشخصات فنی آن نظرات کارشناسی ارائه میدهد. در این مقاله سعی شده است به تمامی مواردی که به هنگام خرید لپ تاپ توجه به آنها ضروری است پرداخت شود. بخش اول را با سه قانون کلی برای رسیدن به یک انتخاب مناسب شروع میکنیم.
 

مجبور نیستید گرانترین را بخرید !

اگر به سه یا چهار سال پیش برگردیم با بودجه معقولی میتوانستید جدید ترین مدل لپ تاپ موجود در بازار را به خانه ببرید اما امروزه حتما تا حدودی از قیمت لپ تاپ مطلع هستید، پس انتخاب مناسبی داشته باشید تا مجبور به پرداخت هزینه اضافه نگردید.
پیش از هر کاری به این توجه کنید که لپ تاپ را به چه منظوری نیاز دارید، مطمئنا اگر محدوده استفاده از لپ تاپ در حد کاربرد ساده مانند استفاده یک دانش آموز، دانشجو یا امور اداری باشد دیگر نیازی نیست جدیدترین لپ تاپ موجود با مشخصات فنی بالا را خریداری نمائید چرا که این لپ تاپ های مدل بالا فراتر از استفاده های متداول اکثر کاربران میباشد مگر اینکه شما از کاربران حرفه ای سیستم های کامیوتری باشید و کارهایی گرافیکی همچون ویرایش فیلم انجام میدهید و یا از طرافداران بازی های کامپیوتری با گرافیک سنگین باشید در این صورت باید هزینه بیشتری برای خرید لپ تاپ در نظر بگیرید.

راهنمای خرید لپ تاپ

به حمل لپ تاپ فکر کرده اید ؟

در هنگام خرید لپ تاپ به نوع کارتان و میزان رفت آمدی که لپ تاپ را همراه خود خواهید داشت توجه کنید، برای افرادی که هر روز مجبور به حمل لپ تاپ به محل کار خود هستند، لپ تاپ هایی با صفحه نمایشگر کوچکتر با اندازه های 11.6 و یا 13 اینچی که وزن کمتری دارند توصیه میگردد، در مقابل لپ تاپ های اندازه متوسط با صفحه نمایشگر 15 اینچی و اندازه های بزرگتر 17 اینچی انتخاب های جذاب و مناسبی برای جایگزینی کامپیوترهای رو میزی هستند، ولی حمل هر روزه این لپ تاپ ها واقعا کار سختی خواهد بود.

طراحی

معیاری که اکثر استفاده کنندگان لپ تاپ در مورد آن صحبت میکنند، امتیاز طراحی آن می باشد. مخصوصا در مقایسه لپ تاپ هایی که از نظر مشخصات فنی در سطح یکسانی هستند، طراحی متمایز و ظریف در کنار کیفیت بدنه لپ تاپ بیشتر مورد توجه است. لپ تاپ امروزه بعنوان وسیله شخصی جزوی از زندگی شخصی افراد شده است و این دلیل مناسبی است که در انتخاب لپ تاپ توجه ویژه ای به طراحی لپ تاپ داشته باشید.

 

جهت مشاهده مقالات مرتبط با فناوری اطلاعات و مشکلات اندروید به سایت نت نیوز مراجعه نمایید - ورود به سایت