رمز موفقیت ما تخصص و تجربه است :)

تکنیک های اندروید,3.8 out of 5 based on 130 rating

راهکار استفاده از گوشی های اندرویدی در مواقع خرابی دکمه ها

solution to android phone buttons not working
1 1 1 1 1 Rating 3.85 (130 Votes)

اگر با کلیدهای سخت افزاری یا دکمه های تلفن اندرویدی خود دچار مشکل هستید، نگران نباشید. راهکارهایی را ارایه خواهیم داد تا بتوانید بدون استفاده از دکمه های سخت افزای،گوشی اندرویدی خود را کنترل کنید.

برنامه کاربردی Button Savior

با استفاده از این برنامه امکان دسترسی به کلیدهای سخت افزاری گوشی در صفحه اصلی فراهم خواهد شد .پس از نصب و اجرای برنامه Button Savior ، یک فلش کوچک بازشو در سمت راست صفحه اصلی، دیده میشود.با انتخاب این فلش کوچک،دکمه های سخت افزاری مجازی نمایش داده میشوند.

دکمه ها به سه دسته تقسیم میشوند که با استفاده از دکمه¬ی سه نقطه قابل تغییر و تنظیم میباشند.دکمه های موجود در هر دسته بستگی به دستگاه مورد استفاده شما دارد،اما برخی از دکمه ها مانند بازگشت(back)،صفحه اصلی(home) و دکمه power در تمام دستگاه ها موجود است.حتی اگر گوشی شما دکمه های جستجو(search) و دوربین(camera) را نداشته باشد این برنامه آنها را برای شما خواهد آورد.

 

 برنامه کاربردی Button Savior

دسته سوم از کلیدهای مجازی،جهت کنترل صدای دستگاه (volume) استفاده میشوند.این کلیدهای نرم افزاری نیز،درست همانند کلیدهای تنظیم صدای سخت افزاری، بسته به نوع کاربرد،صدا را تغییر خواهند داد.بعنوان مثال مثال،در حالت ایده آل میتواند برای تنظیم صدای زنگ آهنگ دستگاه (ringtone) بکار می رود.اما زمانیکه آهنگی درحال پخش باشد،همان دکمه ها برای کنترل صدای موسیقی در حال پخش بکار می روند.

 برنامه کاربردی Button Savior

زمانیکه برای اولین بار هریک از دکمه های برنامه استفاده میشود،درخواست کاربر مدیر(superuser) نمایش داده خواهد شد.این درخواست را قبول کرده و تیک گزینه¬ی به یاد داشته باش (remember) را بزنید.
لازم به ذکر است که برای تغییر مکان دکمه ها یا غیر فعال کردن برخی از دکمه هایی که مورد استفاده نیست،باید نسخه حرفه ای برنامه خریداری شود.

 برنامه کاربردی Button Savior

این برنامه تقریبا میتواند تمام کارهایی که دکمه های سخت افزاری بطور پیش فرض انجام میدهند را،انجام دهد.اما میتوان گفت که چه کارهایی را نمیتوان با استفاده از این برنامه انجام داد؟
احتمالا حدس شما نیز خارج کردن گوشی از حالت stand by میباشد.حال باید راهکار حل این مشکل را بررسی کنیم که به هنگام از دست دادن دکمه stand by ،چگونه میتوان با استفاده از سنسورهای proximity ,gyro ، گوشی را از این حالت خارج کرد.

برنامه  smart screen

همانطور که از نامش پیداست،برنامه smart screen یکی از بهترین برنامه های اندرویدی هست که با استفاده از این برنامه میتوان تنها با برداشتن گوشی ،آن را از حالت stand by خارج کرد.،بطور مثال به سادگی می توانید  گوشی را از روی میز برداشته و درمقابل خود نگه دارید، در اینصورت بدون نیاز به تکان دادن، گوشی از حالت stand by خارج میشود.

برنامه smart screen

همچنین برای انجام اینکار میتوان از سنسورهای مجاورت دستگاه (proximity sensor) استفاده کرد.که با استفاده از این برنامه،کمتر از 3درصد باتری مصرف میشود.این برنامه هنوز در حال تکمیل و پیشرفت است و باید به عنوان یک جایگزین استفاده شود برای زمانی که دکمه power دستگاه کار نمی کند.

نتیجه گیری

با استفاده از این برنامه های معرفی شده می توانید از مواقعی که به هر دلیلی دکمه های سخت افزاری دستگاه  از کار افتاده اند از دستگاه اندروید خود استفاده کنید و به root دستگاه دسترسی داشته باشید.

 

 

جهت مشاهده مقالات مرتبط با فناوری اطلاعات و مشکلات اندروید به سایت نت نیوز مراجعه نمایید - ورود به سایت